Sākums Publikācijas

Publikācijas

Atopiskais dermatīts skar aptuveni 20-40% no visiem bērniem

21.10.2020


Bērnu āda ir jutīga un daudz vairāk reaģē uz apkārtējiem kairinātājiem, tāpēc tā kopjama jo īpaši.

Dažādi pētījumi rāda, ka atopiskais dermatīts, kas ir hroniski iekaisīga ādas saslimšana, skar pat 20 - 40% no visiem bērniem. Dermatoloģe Lauma Valeine norāda, ka tas saistīts ar mūsdienu vidi, dzīvesveidu, pārtiku, kā arī dažādiem ārējās vides faktoriem. Bieži vien atopiskais dermatīts ir ģenētiski noteikta saslimšana, reizēm problēma saistīta arī ar nervu sistēmu.

Ārste skaidro, ka atopiskais dermatīts nemainīgi sākas ar ādas sausumu, sausiem ādas pleķīšiem.  Zīdaiņiem atopiskais dermatīts īpaši skar ādas krociņas un seju. “Bērniem atopiskais dermatīts visbiežāk parādās 2-3 mēnešu vecumā, ietekmējot ne tikai bērna ādu un tās izskatu, bet arī mazuļa uzvedību dienā un naktī,” skaidro dermatoloģe.

Jo ātrāk tiek uzsākta atopiskā dermatīta ārstēšana, jo arī vieglāk ir šo problēmu uzveikt. Dermatoloģe Lauma Valeine: “Būtiskākais atcerēties, ka šāda āda prasa ļoti rūpīgu un specifisku kopšanu. Tam izmanto aptiekā nopērkamo īpašo dermo kosmētiku, kas ādu attīra, taču nesausina un nemazina tās dabīgo aizsargbarjeru, kas atopiskā dermatīta gadījumā ir bojāta.” Tāpēc ārste iesaka izmantot ādas barjerfunkciju un mitruma barjeru, lipīda slāni atjaunojošus līdzekļus - losjonus, sprejus, balzamus un krēmus, neaizmirstot arī par speciālām vannas piedevām.


Atpakaļ Tālāk
Mēs izmantojam sīkfailus. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs apstiprināt mūsu sīkdatnes. Mūsu sīkdatņu izmantošanas politika.